Репозитарій НПУ  

   

Sikorsky Challenge  

   

SCEGES  

plakat

   

Центр діаспори  

logo crd

   

АВ НПУ  

   

Наш логотип  

НПУ

   

Пошук у Google  

   

decentr1   Політико-правовий лекторій факультету політології та права об’єднав студентів різних спеціальностей університету. Послухати про успіхи та виклики децентралізації в Україні прийшли студенти-політологи, природничники, психологи та ін.

     Розпочалася лекція вступним словом декана факультету професора Богдана Андрусишина, який привітав слухачів лекції та представив їм спікерів.

decentr2     Першим виступив випускник факультету історичної освіти НПУ імені М.П.Драгоманова, а нині народний депутат України Геннадій Кривошея. Спікер говорив про об’єднані територіальні громади (ОТГ), які передбачають зміну адміністративного розподілу як перший крок на шляху до децентралізації.  Гість наголосив, що важливим етапом буде створення префектур, які контролюватимуть рішення, прийняті в ОТГ.

decentr3     Відповідаючи на запитання студентів, Геннадій Григорович назвав найнеобхідніші якості майбутніх фахівців, які зможуть допомогти у просуванні децентралізації в Україні. Серед таких – уміння спілкуватися, відкритість, бажання працювати, чесність і прозорість у роботі та, звісно ж, відповідна освіта.

decentr4   Підсумовуючи, доповідач зазначив, що децентралізація – позитивне явище, яке принесе гарні результати, якщо ним займатимуться фахівці й спеціалісти у цій галузі. Децентралізація має підтримку з боку Європейського Союзу, тому далі все залежатиме від того, кого оберуть люди, бо вибір ми робимо самі.

     Насамкінець Геннадій Григорович звернувся до студентів з проханням працювати і творити щось для власної держави, а також поважати й любити себе і свою країну.

decentr5     Далі зустріч продовжив Дмитро Гаврилюк, кандидат політичних наук, доцент кафедри політичних наук. Він чітко виділив головні успіхи децентралізації, зокрема, збільшення фінансування об’єднаних територіальних громад, а також озвучив виклики, які наразі стоять перед цим процесом: умови військової агресії та кадрового голоду.

decentr6    Спікер зазначив, що існує багато міфів щодо децентралізації та ОТГ, тому потрібно ретельно фільтрувати інформацію з цього питання. Дмитро Юрійович наголосив також на тому, що хоч подібні реформи і не є панацеєю від усіх викликів, що постали сьогодні, проте вони дають можливість багато чого змінити. І кожен з нас має можливість повпливати на цей процес: на рівні громад ми повинні активно брати участь в обговореннях важливих питань та рішень, формувати власні ініціативи та не боятися ставити запитання. Тоді процес децентралізації перестане нас лякати і стане більш прозорим та відкритим для кожного.

decentr7Прес-служба університету

   

Короткі новини

Ідея Соборності: історія, сучасність, майбутнє

sobornist   Запрошуємо на засідання круглого столу та нагородження переможців конкурсу творчих робіт на тему: «Ідея Соборності: історія, сучасність, майбутнє», що відбудеться 21 січня 2019 року об 11.00 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (м. Київ, вул. Пирогова, 9, ауд. 231).

Детальніше...

Народна шана українським науковцям

     fortuna osnВітаємо когорту наших визначних науковців-драгомановців, зокрема ректора НПУ імені М. П. Драгоманова професора В. П. Андрущенка та професорів університету В. Б. Євтуха, В. І. Бондаря, В. П. Синьова, І. С. Булах, а також Ю. Г. Кондратьєва, М. І. Жалдака, Л. І. Мацько, О. Д. Дубогай, М. І. Шута з отриманням почесної відзнаки «Народна шана українським науковцям», приуроченої  до 100-річного ювілею Національної академії наук України від Генеральної дирекції МАРТІС «Золота Фортуна».

Детальніше...

Публікації, листи, рецензії на двотомне видання Віктора Андрущенка «Організоване суспільство» (2018)

organ suspОрганізований соціум зможе протистояти сучасним загрозам і викликам (стаття Анни Луканської; джерело: Голос України. № 246. 21 грудня 2018 р.)

Як побудувати організоване суспільство (стаття Марти Борисової; джерело: День. № 233 – 234, 21 – 22 грудня 2018 року)

Надходить час духовно-морального світогляду (інтерв’ю з В. П. Андрущенком, розмову вела Ольга Коноваленко; джерело: Освіта. № 51 – 52. 19 – 26 грудня 2018 р. С. 4 )

Філософський порядок дня. Ректор Віктор Андрущенко представив двотомник про новітнє державотворення (стаття Людмили Чечель; джерело: Україна Молода. № 141. 28 – 29 грудня 2018 р.)

"Я вірю в історичну місію українського народу" (стаття Володимира Денисенка; джерело: Урядовий кур'єр. № 7, 12 січня 2019 р. С. 12)

Лист-вітання з презентацією та виданням двотомника «Організоване суспільство» від Президента Українського союзу промисловців і підприємців Анатолія Кінаха

 

Шановні колеги!

conference     Запрошуємо вас до участі у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції  «Наукова спадщина академіка Івана Зязюна у вимірах сучасності та майбутнього», яка відбудеться 11-12 квітня 2019 р. на базі Національного університету “Чернігівський колегіум” імені Т.Г. Шевченка.

     Детальну інформацію та умови ви можете знайти в інформаційному листі >>>

Прес-служба університету

Вітання від Президента Українського союзу промисловців та підприємців Анатолія Кінаха

USPP          Шановний Вікторе Петровичу!

   Вітаю Вас із презентацією Вашої книги, котра, на мою думку, є дуже актуальною наразі для України.

   У період геополітичних трансформацій, суспільних та економічних перетворень в Україні, її захисту від агресії РФ тощо саме структуроване громадянське суспільство – запорука наших перемог і процвітання в майбутньому.

   Важливо, щоб влада, бізнес та активна частина нашого соціуму – волонтери, інтелігенція, науковці – працювали разом над тими завданнями, які відповідають національним інтересам та сприяють благополуччю як держави, так і кожного окремого громадянина.

Детальніше...
   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

   

Merged день день

Переведення та поновлення  

Merged ПП1 ПП2

   

Піготовка до ЗНО  

Distant

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Горизонт-2020  

   

Корпоративна пошта  

email

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 514 гостей та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   

Вхід